چرا باید در حوزه تکنولوژی منابع انسانی (HR TECH) سرمایه‌گذاری کرد؟!!

چرا باید در حوزه تکنولوژی منابع انسانی (HR TECH) سرمایه‌گذاری کرد؟!!

امروزه سرمایه‌گذاری در زمینه تکنولوژی منابع انسانی به سرعت در حال رشد است. چرا در زمان حاضر این اتفاق در حال رخ دادن است و چه انتظاری در انتهای این راه می‌توان داشت.

به استناد سایت “cbinsights.com”[1] در یک چهارم اول سال 2018، 33 معامله بزرگ در حوزه تکنولوژی منابع انسانی به ارزش 645 میلیون دلار انجام پذیرفت، که این مقدار، بیشترین میزان در یک بازه 3 ماهه بوده است. با همین سرعت تعداد کل مبادلات سال 2018 به 146 معامله و ارزش 2.9 میلیارد دلار رسید. یعنی 51 درصد پیشرفت در تعداد معاملات و 138 درصد افزایش در ارزش دلاری معاملات نسبت به سال 2017 در حوزه تکنولوژی منابع انسانی.

این اعداد نشان دهنده یک روند بسیار گسترده است. به گفته جاش برسین[2] موسس و مدیر شرکت “Bersin by Deloitte”[3] “کل بازار در حال تغییر، از ابزارهای اتوماسیون سنتی نیروی انسانی به پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهایی است که زندگی در محل کار را آسان‌تر می‌کند. این تغییرات اساسی که با دلایل و معانی عمیق همراه است باعث بروز برنده‌های بزرگ و همچنین بازنده‌هایی در حوزه منابع انسانی خواهد بود.

ترکیبی از خواسته های بازار، تغییر نیروی کار و تکنولوژی باعث تحول دنیای HR می شود. برای ساده سازی کارکرد HR برای کارفرمایان، کارکنان و پیمانکاران، استارتاپ‌ها به سرعت در حال ظهور هستند. طبق گزارش CB Insights، فناوری های مربوط به مدیریت عملکرد، تعاملات در زمان واقعی، تجزیه و تحلیل افراد، جذب استعداد و سلامتی، سرمایه گذاری‌های حوزه فناوری منابع انسانی را 60 درصد افزایش داده‌است.

یکی دیگر از کارشناسان فناوری منابع انسانی، کارن آزولی[4]، ، سردبیر HRtechnation.com، نیز به سرعت رشد این صنعت و تحولات آن اشاره دارد.

وبلاگ باب به تازگی درباره رونق فناوری منابع انسانی و فرصت های سرمایه‌گذاری آینده با آزولای مصاحبه‌ای انجام داده است، که می‌توانید در ادامه بخوانید.

وبلاگ باب: علت این سر و صدای زیاد در حوزه فناری HR چیست؟

آزولای: به اعتقاد من، دلیل این رشد، سرعت زیاد توسعه فناوری های زیربنایی است. این رشد در بسیاری از صنایع تاثیر می گذارد؛ منابع انسانی نیز یکی از چندین صنعت در حال رشد سریع است.

وبلاگ باب: آیا تکنولوژی منابع انسانی به اوج خود رسیده است؟ اگر نه، این روند رشد تا چه حد ادامه خواهد داشت؟

آزولای: قطعا به اوج خود نرسیده است. فناوری منابع انسانی در یک چهارم اول سال 2018 معادل 73 درصد از کل مقدار ردیابی شده در سال گذشته است. به بیان دیگر، معاملات ربع اول 2018 بیشتر از کل معاملات سال 2017 بوده است. این مقدار در آینده به دلایل مختلفی افزایش خواهد یافت. اما در میان آنها، خرید و برنامه ها و اپلیکیشن‌های جدید توجه سرمایه‌گذاران و تبلیغات بیشتری را به خود جلب خواهد کرد.

وبلاگ باب: شما در مورد آینده نزدیک چه نظری دارید؟ آیا این نوآوری‌ها عاقلانه است؟

آزولای: من معتقدم ما در چند سال آینده شاهد نوآوری‌های زیر هستیم:

  1. من معتقدم ما بیشتر از هر چیز پلتفرم‌های یک مرحله‌ای را می‌بینیم. پیدا کردن منبع، استخدام و نیروی انسانی، همگی شبیه به هم هستند. به عنوان مثال SmartRecruiters و Hibob با هم ادغام شده‌اند. چرا از سیستم‌های مختلف استفاده می‌شود؟ همچنین احتمالا ما استارتاپ‌های ویژگی‌گرا را می‌بینیم که بر روی پلتفرم خریداری یکپارچه شده است.
  2. منابع استخدام و منابع مبتنی بر هوش مصنوعی با لایه‌های اطلاعاتی جدید بر انتخاب کاندیده‌ها تاثیر می‌گذارد. اطلاعات از صنایع، بازیگران کلیدی، هوش رقابتی، روند و همچنین شرکت‌ها جمع‌آوری می‌شود.
  3. فرایندهای جمع‌آوری منابع و استخدام توسط دستورات صوتی بر روی یک دستگاه تلفن همراه آغاز می شود.
  4. استخدام بیشتر از طریق مهارت‌های نرم افزاری کارجویان، به ویژه برای فارغ التحصیلانی که تازه به بازار کار وارد می‌شوند و به دنبال اولین شغل خود هستند، انجام می‌شود. این افراد در ابتدا حرفه‌ای نیستند و رزومه کاری قابل قبولی ندارند. استخدام چنین افرادی که سابقه خاصی ندارند و صرفا تمرکز بر مهارت‌های نرم‌افزاری آنها است، باعث ترغیب شدن افراد حاضر در کشورهای در حال توسعه می‌شود که موارد مناسبی نیز به نظر می‌رسند، زیرا کمبود تجربه آنها نیز دیده نمی‌شود.
  5. ترویج برنامه هایی که بر بهداشت، سلامتی، تناسب اندام تأکید می کنند و به مردم کمک می کنند تعادل مناسب بین کار و زندگی را هدف قرار دهند.
  6. تجزیه و تحلیل مردم با تکنولوژی‌های هوش مصنوعی همراه می‌شود که وعده یک جهش بزرگ در بینش بالقوه اطلاعات در شرکت را می‌دهد.

باید گفت که هیجان چنین تحولات و راهکارهای نوآورانه‌ای، نیاز فوری به حل مسائل تعصب و اخلاق دارد.

وبلاگ باب: خیلی ممنون بابت زمانی که در اختیار ما قرار دادید.

 

پاورقی

[1]  پلت فرم هوش مصنوعی بازار اطلاعات تکنولوژی که میلیون ها نقطه داده را در مورد سرمایه گذاری ریسک، استارتاپ، ثبت اختراعات، مشارکت و اخبار ذکر می‌کند تا فرصت‌های پیش رو را به مشتریان نشان دهد.

[2]  Josh Bersin

[3]  استراتژی های مبتنی بر تحقیق را برای کمک به رهبران در اجرای کارایی بیشتر ارائه می دهد.

[4]  Karen Azulai

 

منبع :  hrtechnation.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *