طلوع تکنولوژی منابع انسانی

ظهور تکنولوژی منابع انسانی

فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و نوآوری دیجیتال بر تمام جنبه‌های محل کار ما تاثیر گذاشته است. ما شاهد تبدیل بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتال، تبدیل خرید حضوری و فیزیکی به خریدهای آنلاین بودیم و اما در حال حاضر، تکنولوژی به آرامی در حال نفوذ به صنعت نیروی انسانی خواهد بود.

اخیرا، استارتاپ‌های فناورانه جدیدی با تاکید بر پیشرفت تکنولوژی منابع انسانی ظهور کرده‌اند. با وجود اینکه سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگی در این حوزه حضور داردند، شرکت‌های کوچک نیز در حال ورود به این حوزه می‌باشند. ارتباط ما بین تکنولوژی و منابع انسانی بسیار حیاتی خواهد بود، زیرا تضمین‌کننده کارآمدی فرایندهایی است که قرار است در آینده نزدیک رخ دهد. شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی منابع انسانی، کمک شایانی برای حل چالش‌های مهم سازمانی در راستای مدیریت و جذب نیروی انسانی کرده است که در نهایت منجر به بهبود کسب و کار گشته است.

چه ایده‌هایی توسط شرکت‌‌های حوزه تکنولوژی منابع انسانی حمایت می‌شوند و آیا قابل پذیرفتن هستند؟

اول، استارتاپ‌های حوزه HR-Tech رابط کاربری را ایجاد می‌کند که تجربه مصرف‌کننده را به گونه‌ای دوستانه نشان می‌دهد که کارمندان و حتی متقاضیان شغل از آن استقبال می‌کنند.

دوم، تکنولوژی فضای ابری بسیار محبوب بوده است، زیرا باعث صرفه‌جویی بسیار در مقیاس‌های مختلف مشتریان حوزه سرمایه انسانی در استفاده از منابع شده است.

سوم، فناوری که به نیروی کار برای پیگیری و پاسخ، اجازه تغییر موقعیت بازار را می‌دهد، موفق خواهد بود. شرکت ها خواستار دیدن اطلاعات قابل مشاهده در یک سیستم هستند و از انعطاف پذیری و سازگاری با موقعیت‌های مختلف لذت ببرند.

چهارم مکانیسم‌های بازخورد به طور فزاینده‌ای محبوب خواهند شد. مکانیسم‌های بازخورد نشان داده‌اند که درگیر کردن هر چه بیشتر کارکنان در فضای شرکت به صورت مداوم، باعث بهبود مشارکت کارکنان و ایجاد انگیزه برای آنها خواهد شد.

و در انتها، فناوری‌های جدیدی که توانایی یکپارچه‌سازی فرایندهای کسب و کارهای امروزی را داشته باشند، قطعا قطعا از محبوبیت خاصی در میان شرکت ها برخوردار خواهند شد.

کمپانی Glassdoor می‌تواند یک نمونه از یک شرکت محبوب فعال در حوزه HR-Tech باشد که به طور کامل بر این صنعت مسلط است.

این شرکت در سال 2007 تاسیس شد و در سال 2015 به عنوان یکی از برترین شرکت‌های فعال در حوزه HR-Tech در سایت cbinsights.com شناخته شد.

Glassdoor اطلاعاتی تقریبا دقیقی از کارفرمای آینده از جمله سوالات احتمالی که در مصاحبه استخدام پرسیده خواهد شد، میزان حقوق و محیط و فرهنگ محل کار در اختیار کارجویان قرار می‌دهد. با رتبه‌بندی کارکنان این مسئله باعث شفافیت بیشتری خواهد شد. در سال گذشته، این شرکت از سرمایه‌گذارانی از جمله Google Capital و Tiger Global Management، در ماه ژانویه، سهام اوراق قرضه 70 میلیون دلاری را دریافت کرد.

به غیر از سلطه‌گران صنعت، ما نباید شرکت‌های پیشرو را فراموش کنیم. کنفرانس سالانه فناوری منابع انسانی در 4 اکتبر در شیکاگو برگزار شد و چند شرکت جالب شرکت کردند.

یکی از کمپانی‌های جذاب شرکت Clickboarding است. راه حل‌های موجود در این شرکت روند پردازش فرایندها را بهبود بخشیده و تجربه‌ای آسان و لذت‌بخش را به نمایش می‌گذارد. این پلت‌فرم به منابع انسانی اجازه مدیریت چک لیست‌ها، وظایف اشتراک‌گذاری با دیگران، و مدیریت فرم‌های درخواست مورد نیاز را نمی‌دهد.

یکی دیگر از شرکت‌های موفق در حوزه تکنولوژی منابع انسانی Highground است. این شرکت یک پلت‌فرم ابری برای تعامل کارکنان ارائه می‌دهد تا به شرکت‌ها در ایجاد فرهنگ‌سازی از طریق بازخوردهای مداوم از توسعه و بهبود کاری کارکنان در زمان واقعی کمک کند. شرکت‌ها می‌توانند با ضبط کردن صدای کارمندان و بررسی آن در طول سال،  آموزش‌های مناسبی به منظور مکالمه‌های معنی‌دار، مداوم و تاثیرگذار به کارمندان خود بدهند.

با وجود به راه افتادن این موج از HR-Tech، بخش‌های نختلف سازمان‌ها همراه با تکنولوژی پیشرفت‌هایی داشته‌اند اما بخش منابع انسانی آنها پیشرفت چندانی نداشته است. فناوری منابع انسانی به زودی پیشرفت‌های تکنولوژی بازاریابی و عملیات را پشت سر می‌گذارد و این نکته بسیار مهمی است که سازمان‌ها باید قبل از اینکه دیر شود از آن اطلاع داشته باشند و برای آن چاره‌ای بیاندیشند. بسیاری از تصمیمات سریع تر از داده‌های جمع‌آوری شده پیشرفته و پیش‌بینی‌های بازاریابی امروز اتخاذ شده است. اکنون زمان تغییر شیوه‌های قدیمی مدیریت منابع انسانی و اجازه دادن به پیشرفت این صنعت می‌باشد.

 

منبع : talentadore.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *